Vitajte

Posledná úprava:
April 21, 2018, 22:05

Vitajte

Peter Sagan: Nie som žiadny superhrdina, byť pápežom je náročnejšie.

Peter Sagan si v rozhovore pre Guardian zaspomínal aj na svoje zatiaľ posledné víťazstvo, vysvetlil prečo v roku 2013 uštipol hostesku Maju Leyová do zadku a nezabudol ani na nedávnu návštevu pápeža.

Peter Sagan je azda najpopulárnejším cyklistom súčasnosti. A jeho výsledky naznačujú, že aj jeden z najlepších. Jeho zatiaľ posledné víťazstvo na Paríž-Roubaix vyvolalo veľký ohlas po celom svete. Najmä jeho únik, ktorý zosnoval spoločne so Silvanom Dillierom.

„Nebolo to plánované. Jednoducho sa to stalo. Začal som veriť, že by mi to tento rok mohlo vyjsť. A tak som povedal Silvanovi Dillierovi: ‚Musíme spolupracovať, pretože chlapci za nami sú silní. Ak vydržíš so mnou, budeš mať šancu.’”

Silvan Dillier sa po pretekoch zmohol iba na stručný, no zároveň výstižný výrok: „Sagan je anjelom a diablom v jednej osobe. Anjel preto, lebo so mnou ukážkovo spolupracoval a diabol preto, lebo je takmer nemožné ho v priamom súboji poraziť.”

Svojou uvoľnenosťou si Peter Sagan dokáže získať publikum, neraz jeho kúsky bavia fanúšikov ešte niekoľko dní. Čas však plynie. Aj trojnásobný majster sveta oslávil v januári už 28. narodeniny.

Dávno to nie je ten neskúsený chlapec spod Dubňa, ktorý vletel do profesionálneho pelotónu ako víchor. Tourminator v posledných rokoch na bicykli vyspel. Priznáva, že mladý Peter je nenávratne preč. Ani ten starší Peter Sagan nie je o nič horší. Práve naopak.

Sú chvíle, keď jazdec stajne Bora-Hansgrohe pripomína Zlatana Ibrahimoviča. Možno nie je taký arogantný, ale po veľkých víťazstvách nasleduje zábava a humor. Pamätným je najmä jeho uštipnutie belgickej hostesky Maji Leyovej do zadku po pretekoch Okolo Flámska v roku 2013.

Peter Sagan sa pri tejto spomienke usmeje: „To bol mladý Peter. Ona však zareagovala veľmi dobre. Som jej vďačný za pochopenie. Nerobila z toho žiadny vážny problém. Ale bolo to pre mňa ťažké obdobie. Myslel som na to, čo bude nasledovať.”

Prečo to však Peter Sagan vôbec urobil? „Možno to bolo mojou osobnosťou. Neviem. Bol som šťastný, mal som radosť z druhého miesta a okolo pódia bolo plno mojich priateľov. Jeden z nich mi spontánne povedal, aby som sa dotkol jej stehna alebo zadku, na čom som povedal, že dobre. Nerozmýšľal som nad dôsledkami. Ľudí však musíme vedieť rešpektovať, inak by to tu bola anarchia,” vyriekol v rozhovore pre britský The Guardian Peter Sagan.

Popularita Petra Sagana neustále rastie, čo zvýrazňuje aj nedávne stretnutie s pápežom. „Bol som veľmi šťastný, že som mohol vziať aj moju mamu. Bol to jej darček. Daroval som mu bicykel, ktorý bol vyrobený špeciálne pre neho. Podať si ruku s pápežom nie je každodenná záležitosť,” pokračoval rodák zo Žiliny.

„Myslím si, že byť pápežom je oveľa tažšie, než byť cyklistom. Nie som žiadny superhrdina. Nezachraňujem životy ľudí. Som iba športovec. Robím to v prvom rade pre seba. Ak sa to páči aj ostatným ľuďom, tak potom som šťastný. Chcem, aby sa ľudia tešili zo života, pretože mnohí to majú ťažké.”


 

 

Zdroj: Marek Balický, aktuality.sk


 

 

HORE nasledujúce »

Vytvoren pomocou CMSimple | ablna CMSimple-Styles | RKC F Sebechleby 2010 | Prihlásenie